I-PRF to iniekcyjna fibryna bogatopłytkowa, która zawiera bardziej skoncentrowane płytki krwi w porównaniu do klasycznego PRP – osocza bogatopłytkowego.

Fibryna bogatopłytkowa to koncentrat płytkowy nowej generacji w postaci trójwymiarowej struktury. Dzięki tej strukturze płytki krwi są są dłużej stymulowane do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz powodują migrację komórek macierzystych do miejsca podania.

Efektami zabiegu z wykorzystaniem I-PRF  w estetyce będą:

  • wygładzenie zmarszczek
  • poprawa napięcia skóry
  • poprawa gęstości skóry
  • regeneracja naskórka oraz skóry właściwej
  • wypełnienie i regeneracja blizn
  • zminimalizowanie procesu łysienia typu męskiego

Ludzki organizm posiada własny, ogromny potencjał do szybkiej regeneracji i odbudowy. W momencie uszkodzenia tkanek uruchamia naturalne mechanizmy, prowadzące do aktywacji procesów odpowiedzialnych za gojenie. Jednym z kluczowych elementów tego procesu są płytki krwi. Zawarte w nich substancje zwane czynnikami wzrostu, wpływają na szereg procesów składających się na kaskadę gojenia. Nowoczesna medycyna sięga po substancje odpowiedzialne za stymulację procesów naprawczych, występujące naturalnie w naszym organizmie.

Zabiegi z użyciem PRP i I-PRF stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. W efekcie skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku. Efekty biostymulacji skóry osoczem i fibryną bogatopłytkową widoczne są już po pierwszym zabiegu (ok. 2-3 tygodnie po wykonaniu zabiegu).

Przeciwwskazania do zabiegu: Zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych z grupy NLPZ. Choroby krwi. Zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica. Nowotwory. Pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, jeśli minęło co najmniej 5 lat od zakończenia leczenia. Leczenie antykoagulantami. Schorzenia wątroby. Ostre zapalenie lub marskość wątroby. Ostre stany chorób z autoimmunoagresji.

Wskazówki dla  klientów: NAWODNIENIE ORGANIZMU W DNIU ZABIEGU Pacjent powinien wypić w ciągu dnia min. 1,5 l wody przed zabiegiem. STOSOWANIE LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH: Pacjent nie powinien stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed zabiegiem i przez 7 dni po zabiegu. W dniu zabiegu nie należy korzystać: z sauny, zajęć fitness, nie stosować gorących kąpieli, wstrzymać się od uprawiania aktywnych sportów.

 

PRP i I-PRF wykorzystują ogromne zasoby własne organizmu pacjenta, przez co są wyjątkowo BEZPIECZNE. Jako produkt autologiczny nie mają w zasadzie działań ubocznych. Wykluczone jest zatem ryzyko nietolerancji, reakcji alergicznych, immunologicznych oraz transmisji wirusowych. Zabiegi z użyciem osocza i fibryny bogatopłytkowej to jedna z nielicznych metod, której działanie i skuteczność poparte są wieloma badaniami naukowymi a ich działanie jest szeroko udokumentowane.

Jak wygląda zabieg? Prosta i szybka procedura:

Zabieg polega na przygotowaniu i podaniu osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej w miejsce wymagające regeneracji. Każdy zabieg składa się z 3 etapów:

Etap I – pobranie krwi 5 min. Krew pobierana jest od pacjenta z żyły w zgięciu łokciowym w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej

Etap II – odwirowanie krwi 5 -15 min. .W zależności od rodzaju frakcji, którą chcemy uzyskać odwirowujemy krew w specjalistycznej wirówce według precyzyjnie określonego protokołu.

Etap III – podanie osocza i/lub fibryny 5 – 20 min. Podanie pozyskanego osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej iniekcyjnie do tkanki skórnej za pomocą mezoterapii, bądź liniowo wzdłuż zmarszczek.