Jest to metoda usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą zastrzyków. Polega ona na wstrzyknięciu specjalnej substancji w te partie ciała, w których zgromadził się tłuszcz. Preparat ma za zadanie rozpuścić komórki tłuszczowe, które zostają później usunięte w wyniku naturalnie przebiegających w organizmie procesów. W przypadku tego rodzaju zabiegów ciało nie zostaje oszpecone bliznami. Jednak Pacjenci muszą być przygotowani na ogólnoustrojową reakcję organizmu, jaką jest przejściowy stan zapalny.

Obecnie możemy zaoferować zabiegi bezpieczne i bezbolesne, które można wykonać w dobrze wyposażonym gabinecie, bez zaplecza typowej sali operacyjnej.

Stosujemy dwie metody likwidacji tkanki tłuszczowej:

  • LIPOLIZĘ INJEKCYJNĄ (INTRALIPOLIZĘ), tj. destrukcję chemiczną – takimi preparatami jak Dermastabilon, Aqualyx , Cellutrix,
  • ODSYSANIE, tj. destrukcję mechaniczną.

Należy pamiętać, że niezależnie od rodzaju zabiegów, na które się zdecydujemy – istotną kwestią jest dbanie o zdrową, odpowiednio dobraną dietę oraz ruch. W przeciwnym razie osiągnięte efekty mogą okazać się krótkotrwałe.

Zabieg wykonywany jest przez dyplomowanego lekarza Krzysztofa KWELAcertyfikowanego chirurga w zakresie medycyny estetycznej.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje.