Analiza problemu i diagnoza
Włosy są atrybutem naszego wyglądu, dlatego utrata ich może stanowić poważny problem nie tylko estetyczny, ale i psychologiczny.
Stres, zaburzenia hormonalne, przyjmowane leki, nieodpowiednia dieta, wpływ wolnych rodników, niedobory mikro i makroelementów czy nieodpowiednia pielęgnacja to główne z przyczyn zmian w obrębie skóry głowy oraz wyglądzie włosów. Mówi się, że włosy są jak papierek lakmusowy naszego organizmu. Dlatego tak ważne jest znalezienie przyczyny problemu.
Zapraszamy na badania i zabiegi trychologiczne przy różnego rodzaju schorzeniach skóry głowy oraz przy przerzedzaniu się, wypadaniu i złej kondycji włosów.
Na pierwszym spotkaniu szczegółowy wywiad pozwala nam określić wstępnie zakres oraz obszar problemu. W następnej kolejności wykonywana jest dokładna analiza mikrokamerą stanu skóry głowy, mieszków włosowych oraz włosów, która pozwala na szersze rozpoznanie. Badanie to pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, występującego problemu jak również stanu mieszków włosowych i włosów. Badanie przeprowadza się w celu dobrania jak najbardziej odpowiednich preparatów trychologicznych, które pomogą załagodzić dane schorzenie i przyniosą ukojenie problematycznej skórze głowy i zdecydowanie poprawiają wygląd skóry głowy i włosów.
Po zdiagnozowaniu przyczyny wypadania włosów / schorzenia skóry głowy dobierana jest odpowiednia kuracja mająca na celu zatrzymanie problemu wypadania włosów, pobudzenie cebulek, porost nowych włosów i zwiększenie ich gęstości, zniwelowanie ew. schorzenia skóry głowy np. łuszczycy, łojotokowego zapalenia skóry, uporczywego łupieżu itp.
Odpowiednio dobrana kuracja trychologiczna połączona z prawidłową zalecaną pielęgnacją domową skutecznie leczy i zapobiega takim schorzeniom jak:
- Łysienie (androgenne, telogenowe, łysienie plackowate)
- Atopowe zapalenie skóry
- Łuszczyca skóry głowy
- Łupież (suchy, tłusty, łupież kosmetyczny)
- Łojotok (trądzik, łojotokowe zapalenie skóry)
- Uszkodzenie strukturalne włosów
- Problemy skóry głowy (skóra sucha, skóra alergiczna, skóra łojotokowa , skóra wrażliwa)
Po przekroczeniu pewnej granicy wieku (źródła podają ok 30–35 lat) nasze włosy zaczynają podlegać procesowi starzenia się. Z wiekiem zmniejsza się gęstość włosów, ulegają one ścieńczeniu, zmniejsza się liczba mieszków włosowych, spowalnia się również tempo wzrostu włosów, pojawiają się włosy siwe. Dlatego w naszym gabinecie proponujemy również różnego rodzaju zabiegi przeciwstarzeniowe wskazane by zachować na długie lata włosy i skórę głowy w dobrej kondycji.