HIFU  to zabieg niechirurgicznego liftingu twarzy i ciała. Zabieg ten nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów estetycznych pozwala nam efektywnie i długotrwale zmniejszyć istniejące zmarszczki. Jako jedyny daje rezultaty porównywalne jedynie z efektami jakie zapewnia chirurgia plastyczna.Co to jest hifu?

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) w ostatnich latach stała się wyjątkowo popularna w kosmetologii estetycznej i podbija rynek dzięki bardzo dużej skuteczności przy minimalnej ilości wykonywanych zabiegów – często wystarczy tylko jeden zabieg, aby cieszyć się z efektów.

Zabieg nazywany liftingiem bez skalpela wykorzystuje tzw. skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków, która „zagęszcza” skórę, prowadząc do jej wyraźnego ujędrnienia i widocznego zmniejszenia istniejących zmarszczek.

Rezultatem zabiegu na twarz jest między innymi wyraźny lifting twarzy, korekcja owalu czy uniesienie policzków tzw. chomiczków. Dzięki temu twarz nabiera odświeżonego, młodszego wyglądu.

Efekt liftingu w postaci uniesienia skóry i zwiększenia napięcia skóry można także osiągnąć w innych newralgicznych obszarach, które wpływają wyraźnie na kształt twarzy i wygląd szyi, m.in. takich jak: opadające powieki, opadające kąciki ust czy podbródek.

Modelowanie twarzy jest wyjątkowo precyzyjne,
a odmładzanie skóry spektakularne.

Pierwsze efekty liftingu widoczne są bezpośrednio po zabiegu, jest to ok 10-20 %, finalne efekty widoczne są po ok 90 dniach, ponieważ tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu! Utrzymywanie się efektu zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji klienta, jego trybu życia i właściwości jego skóry, przyjmuje się natomiast że efekty utrzymują się średnio ok 12-18 miesięcy.